Įmonė „Kava su knyga“ vykdo bendrai Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Aplinkai palankaus audinio sukūrimas ir įdiegimas įmonėje Kava su knyga“

Projekto tikslas: Skatinti aplinkai palankių produktų sukūrimą ir diegimą.

Projekto trukmė 2023-07-2024-07.

Projekto finansavimo suma: 29.699 Eur

Projektu siekiama sukurti produktą – perdirbtą audinį, skirtą neigiamam poveikiui aplinkai dėl oro taršos, nuotekų taršos ir atliekų susidarymo mažinti. Projekto metu bus pasitelkiami įmonės darbuotojai produkto kūrimui.

 

Kasdienių (su raštu/ornamentu) kojinių gamyboje naudojant perdirbtas žaliavas, dažnai nukenčia pačių kojinių patvarumas – jos dėvimos labai trumpai. Tad mes, norėdami mažinti plastiko taršos problemą ir turėti patvarias kojines su kuo didesniu procentu perdirbtų žaliavų, norime šį sunkumą išspręsti. Projekto metu sukursime kasdieninio tipo kojines net su 97% perdirbtų iš ypatingai patvarių žaliavų. Su viena kojinių pora perdirbtume 1 plastiko buteliuką plius nuo kiekvienos parduotos kojinių poros remiame Plastic Bank organizaciją ir taip papildomai išvalome 50 plastiko buteliukų iš vandenyno pakrančių ir remiame vargingiausiai gyvenančias bendruomenes, kurios už surinktus butelius gali užsidirbti pragyvenimui, mokslui ir sveikatai.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva lėšomis“.